zaboravljena lozinka

CSS3 Drop Down Menus Css3Menu.com

Novi Postovi Lista Korisnika Pravila Pretraga RSS

Page 1 of 11
Forum » Razonoda » Humor » Ja imam kompjuter...
Ja imam kompjuter...
STelEDatum: Ponedeljak, 17.10.2011, 7:58 PM | Poruka broj # 1

E ovako gledajuci nesto po raznim forumima naleteo sam na jedan tekst koji moram da kopiram, tako da procitajte i komentarisite smile
Pre nekoliko dana sam se šetao gradom i naišao na drugara iz osnovne škole, koga ovom prilikom neću imenovati. Posle standardnog "Šta ima novo kod tebe?" (zapravo, ovom prilikom sam ga pitao "Od kada si ti u vojsci?"), on je prilično brzo skrenuo temu razgovora na računare. Sad, ne želim da budem surov, kao što to obično jesam, ali taj moj drugar se nikada nije razumeo u elektroniku. Mislim da su mu je i daljinski upravljač za televizor impresivan (ne mož' to bez kab'la), ali dobro, možda se promenio, da ne kažem evoluirao. No, bilo kako bilo, interesovalo ga je da li se ja još uvek bavim kompjuterima, pošto je on baš prošle nedelje kupio jedan. Iako me nije zanimalo šta je kupio (posle takvog uvoda u razgovor, za mene obično sledi reinstaliranje tuđeg Windowsa), on je nabrojao komponente: "Kupio sam četvorku, sa skenerom i laserskim štampačem, sve za 400 eura". Mene je interesovalo kako je to sve "stalo" u 400 eura - a "stalo" je tako što je firma od koje je kupio računar, a u kojoj, eto, radi i njegov drugar, davala 40% (!) popusta. Koja je to firma nisam ni želeo da znam, a dalji tok razgovora je tekao (otprilike) ovako:

- "Idem sad kući iz vojske, inače služim tu na aerodromu, drugar mi sredio da ostanem u Somboru, da obrišem neku igricu sa diska, zauzima mi 60 megabajta na disku, puno je to."
- "Zašto je 60 megabajta punO? Pa to više nije ništa..."
- "Imam kući Kanter, pa idem malo da igram, baš sam se navukao na igricu..."
- "Pa CS zauzima puno više od 60MB na disku, zašto njega ne obrišeš?"
- "Ma Kanter mi zauzima dva giga, al' neću njega da brišem, obrisaću onu što zauzima 60 megabajta..."
- "Dva gigabajta je puno više od 60 megabajta..."

Po načinu na koji me je pogledao, bilo je očigledno da ne zna o čemu priča, ali je mislio da isto važi i za mene.

- "A koliki hard imaš?"
- "Au... Čekaj... Hiljaduosamsto, jel' to to? Ono jedan zarez osam..."
- "Ne, to ti je takt procesora, a kapacitet HDD-a se meri gigabajtima. Verovatno su ti stavili nešto između 40 i 80 gigabajta."
- "Ma to je... Ekran mi je malo mali..."

E, to mi je bio omiljeni deo - kada se neko "frajeriše" stvarima o kojima nema pojma, ja uvek dam sve od sebe da mu u tome ne pomognem. Posle "Ekran mi je malo mali..." bi trebalo da ide moje pitanje "A koji monitor imaš?", ali ja sam to prećutao. Posle 5-6 sekundi, kada je video da me uopšte ne interesuje kakav monitor ima, nastavio je...

- "Sedamnaest inča!"

A volim i da se igram sa njima...

- "Jel' LCD?"
- "Nije, nego Hansol."
- "A što ti je 17" malo?"
- "Taj drugar što radi u toj firmi ima ekran od 21", brate al' je dobra slika..."

Postoji nekoliko vrsta korisnika kompjutera.
BajazDatum: Nedelja, 15.01.2012, 6:03 PM | Poruka broj # 2

Bas si me nasmijao,kad meni neko kaze imam cetvorku odmah mi je sve jasno.

Winter is coming
sweetDatum: Utorak, 04.09.2012, 2:47 PM | Poruka broj # 3

eee ovaj je definitivno neki jaci lik :)))
ja se ne razumijem u comp. toliko, ali znam kada nesto ne znam ja cu cutati, ili cu pokusati da naucim, a ne kao ovaj lik... biggrin biggrin komično smile
ace1Datum: Utorak, 04.09.2012, 9:32 PM | Poruka broj # 4

hahahhahahahhahah ovo me je potsjetilo ... pre 7-8 godina, kad vecinom nisu znali ni kako izgleda, a kamo li sta znaci ... hahaha ali i posle to, kad su prije 5-6 godini, dolazili ljudi kod mene gde sam radio u net-caffeu ili kad su me sretali po ulici, pa su me pitali jel dobar taj ... i objasnjava mi ... i sad ja kao budala se trudim da mu kazem, dokazem sta nije ok, sta je ok, a ispada kao da on mene ubeduje... kao da on sve zna, a ustvari on me pitao mene ... c c c ... i od tada sam rekao ... da se ja vise "ne razumem" u pc... i zavisi od covjeka, ali ako vidim kako mi se ponese, kazem ne znam to i otkacim ga na "fin i posten" nacin... .. smile
HeisenbergDatum: Sreda, 05.09.2012, 0:13 AM | Poruka broj # 5

biggrin
Forum » Razonoda » Humor » Ja imam kompjuter...
Page 1 of 11
Search:

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [VIP] [Korisnik]

Recepti kolaci    Filmovi sa prevodom    Erotske price

Copyright Online sa Prevodom © 2012-2016